Instalacja Huawei E122 na Macu

12 years ago by Sebastian

- - - - - - - - - -

Jeśli masz Maca i chcesz się połączyć z internetem przez sieć komórkową, możesz mieć niemały problem. Oczywiście jeśłi da się skorzystać z połączenia z telefonu to wspaniale. Ale nie zawsze mamy taką możliwość. Wtedy dobrym pomysłem jest posiadanie modemu 3G (czy tam szybszych) na USB. W salonie operatora powiedzą Ci, że problemu nie ma. Tymczasem oni mówią Ci to, co przeczytali na kartoniku bo szczerze mówiąc to nic nie wiedzą. Tak, modem zadziała. Ale nie jest to takie proste.

Oto kilka prostych rad jak wybrać odpowiedni modem dla Maca:

1. Powinien to być modem na USB. Prościej znaleźć sterowniki. Przy PCMCIA może być gorzej.
2. Polecam urządzenia Huawei (ewentualnie niektóre Nokie). Widziałem i instalowałem wiele modemów i mogę powiedzieć, że ZTE i Option sprawiają tyle problemów, że to gra nie warta świeczki.
3. Pod żadnym pozorem nie słuchaj ludzi z T-Mobile, Orange, Plusa czy Play. Ledwo wiedzą jak coś sprzedać, jeszcze gorzej jest z ich wiedzą techniczną.
4. Radzę unikać najnowszych modemów LTE. Producenci bardzo się ociągają z wydawaniem sterowników.

Jak zainstalować modem Huawei na Macu? Kiedy włożysz modem do portu USB zostaniesz poproszony o instalację oprogramowania do modemu. Jeśli masz szczęście - zadziała od razu. Jeśli nie - nie trać nadziei. Jest na to bardzo głupi sposób. Oto co trzeba zrobić:

1. Po podłączeniu modemu normalnie zainstalować aplikację od operatora
2. Wyłączamy aplikację od operatora zostawiając modem w USB
3. Klikamy w link do sterowników od brytyjskiego operatora, Three: (pobieranie)
4. Po zainstalowaniu sterownika pojawi się asystent ustawień. Klikamy cały czas dalej aż do jego zamknięcia.

Po tych prostych czterech krokach wyłączamy aplikację 3connect, wracamy do aplikacji od operatora i już działa.

Niestety, wsparcie polskich operatorów dla Maca jest kiepskie. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który z nich ma najmniej problemów. Najgorzej chyba wypadają Plus i Orange. Panowie pomarańczowi zapytani o sterownik do modemów zaoferowali oprogramowanie dla systemu w wersji 10.4 i 10.5. Rozwiązanie, które zaproponowałem działa spokojnie na Snow Leopardzie (10.6), Lionie (10.7) i oczekiwanym Mountain Lionie (tym w wersji GM).

Comments

The comment section is currently empty.

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023