Nowa funkcjonalność Moves dla iPhone

10 years ago by Sebastian

- - -

Moves to jedna z ciekawszych aplikacji, z których zdarzyło mi się korzystać. Działając w tle zapisuje ona wszystkie aktywności, które podejmowałem w ciągu dnia. Automatycznie policzy kroki, rozpozna bieg, jazdę na rowerze, poruszanie się autem, bądź publicznymi środkami transportu. Potrafi również wskazać w jakich miejscach byłem. Teraz aplikacja dostała nową funkcjonalność...

Dziś do mojej skrzynki odbiorczej trafiła wiadomość, której treść wygląda następująco:

Moves API — Available Now!

Use activities, places and routes tracked by Moves to build new apps, integrations, visualizations, games...

Oznacza to mniej więcej tyle, że już niedługo statystyki zbierane przez program nie będą zamknięte tylko na naszych komórkach. Dzięki temu niezależni deweloperzy będą mogli stworzyć swoje aplikacje, niekoniecznie na iPhone’a, które będą robiły użytek z danych Moves. W teorii pozwoli to np. na zaimportowanie aktywności do Endomondo, Runkeepera albo do zakładki Fitness na Facebooku. A to tylko moja skromna wyobraźnia. Podejrzewam, że znajdą się bardziej zaskakujące pomysły, bo w sumie wszystko jest kwestią tego, co się programistom przyśni i na ile będzie im się chciało to zrobić.

Wprowadzenie API, o którym możecie poczytać na oficjalnej stronie, otwiera dla Moves zupełnie nowy rozdział. Wcześniej nie było nawet mowy o konkurowaniu z dedykowanymi urządzeniami, jak np. Fitbit i Jawbone UP. Teraz, pomijając pazerność aplikacji na prąd, ma ona ogromny potencjał. Dla wszystkich fanów ruchu i zdrowego trybu życia może jeszcze nie jest to aplikacja obowiązkowa, ale na pewno należy się jej bacznie przyglądać i czekać na pierwsze próby implementacji API Moves. Mam nadzieję, że zostanę pozytywnie zaskoczony.

Moves jest dostępne w App Store za darmo. Wersja dla Androida już niedługo.
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023