Minimalizacja kosztów

13 years ago by Sebastian

- -

W związku z tym, że moja luba wyjechała za granicę - trudno jest utrzymać stały kontakt. Trudność ta polega na tym, że ona nie ma tam dostępu do internetu. Gdyby nie to - byłoby relatywnie dobrze. Niestety, trzeba sobie radzić inaczej. Pozostał więc tylko telefon.

Stawki w r0amingu w Orange są straszne. Koszt minuty połączenia na telefon we francuskim Orange to 3zł za minutę. Cholernie się nie opłaca. Można obniżyć koszt takiego połączenia usługą wybrany kraj, która obniża cenę do 1,30zł za minutę. Jest już trochę lepiej. Mogę też dzwonić na numer polski, jednak wtedy płacę ja, jak za połączenie w Polsce i ona, z tego co wiem 1zł za każdą minutę odebranego połączenia. Do tego dopuścić jednak nie chcę.

W poszukiwaniu tańszych połączeń skierowałem swoje myśli na Skype. Co oferują? Za minutę połączenia na telefon komórkowy płacimy 0,80zł. Kupuję doładowanie za 20zł, doliczają mi do tego podatek VAT. W sumie jeden pakiet kupuję za 23zł. Policzmy...

Za 20zł w Skype mogę rozmawiać całe 25 minut.

W Orange koszt jedej minuty połączenia to 1,30zł. Za 20zł porozmawiam 15 minut.

Gdybym dzwonił na numer w Play - ja płacę 0,75zł i moja rozmówczyni drugie tyle, łącznie daje to 1,50zł za minutę rozmowy. Wychodzi 13 minut rozmowy za 20zł.

Tak więc nie pozostaje nic innego jak kupować pakiety w Skype i dzwonić. Dobrą rzeczą jest to, że ze Skype mogę dzwonić ze swojego telefonu. Pozwala na to darmowa aplikacja Skype dla iPhone’a. Wyczerpuje mi wtedy pakiet danych, ale trudno, za to i tak zapłaciłem w abonamencie. Przynajmniej jest złudzenie rozmowy przez telefon. Rozwiązanie to ma też wady. Działa świetnie jeśli jest dobry zasięg sieci 3G lub jestem podpięty do WiFi.

Jest to dla mnie obecnie najtanszę rozwiązanie. Jeśli znacie jakąś inną usługę obniżającą koszty połączeń głosowych za granicę to koniecznie dajcie mi znać!

Comments

2011-07-08 15:44:00


Katarzyna Napierala --- http://www.alenumer.pl/index.php?id=pytania

2011-07-08 15:47:00


Sebastian Samulczyk --- Ale kochanie, nie mam telefonu stacjonarnego... :-)

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023