Nie zagłosuję na...

10 years ago by Sebastian

- -

Na wstępie od razu zaznaczam, że brzydzę się polityką. Nie interesują mnie interesy partyjne, kto komu myje rączki. Niestety, w Polsce od dawna głosujemy przeciw. To samo dzieje się i w Poznaniu. Wszyscy głośno krzyczą, że nie zagłosują na Grobelnego.

Nie jest to bynajmniej pochwała wąsatego prezydenta, ani jego obrona. To, jaki cel przyświeca obecnemu miłościwie nam panującemu widać jak na dłoni. W Poznaniu mamy coraz więcej nikomu niepotrzebnych „galerii“ handlowych, a inwestycji w infrastrukturę albo takich, które będą służyły ogólnie pojętemu interesowi mieszkańców nie widać. To, że Pan Ryszard zasiedział się na swoim stołku i robi to co mu się podoba widać jak na dłoni i trzeba to zmienić.

Jednak to co widzę, wcale nie nastraja mnie optymistycznie. Grobelny nic dla miasta nie robi, rozumiem. Trzeba się go pozbyć. Tylko, że wszyscy krzyczą tylko właśnie o tym, a ja nadal nie wiem na kogo głosować. Może to i moja wina, że nie zainteresowałem się tym tematem bardziej, ale kompletnie brakuje mi ze strony opozycji jakiejkolwiek merytoryki.

Za chwilę zacznę odnosić wrażenie, że całą istotą wyborów, ich jedynym celem jest pozbycie się obecnego prezydenta miasta Poznania.

Jedynym celem jest pozbycie się obecnego prezydenta miasta Poznania?

A gdzie informowanie wyborców o programie? Jakie pozytywne zmiany chcą inni kandydaci wprowadzać? Można wygrać wybory w taki sposób raz. Może uda się prześlizgnąć drugi. Ale opieranie swojej popularności na krytyce innych jest bez sensu.

Kiedyś, chyba przez pomyłkę dołączyłem na Facebooku do grupy NIE zagłosuję na Grobelnego w wyborach samorządowych 2014. Mało tam niestety konkretów, dużo za to bezsensownej i mało konstruktywnej jazdy po obecnym prezydencie. To, że jest on kiepski już wiem. Nie potrzebujemy kolejnych akcji golenia wąsa albo protestów przy Poznań City Center. Potrzebujemy informacji o dobrym kandydacie.

Jeszcze raz podkreślam. Ten wpis w żadnym wypadku nie jest obroną Ryszarda Grobelnego. Po prostu chciałbym, żeby nowy prezydent naszego miasta był czymś więcej niż tylko nie-Grobelnym. W innym wypadku skończy się tak jak z Platformą Obywatelską. Będziemy głosować na mniejsze zło. Masz coś do dodania? Możesz zrobić to tutaj.

Comments

The comment section is currently empty.

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023