Runkeeper 3.0

11 years ago by Sebastian

- - -

Używam Endomondo jako program do rejestrowania aktywności sportowych już od jakiegoś czasu. Jednak kiedyś moim pierwszym wyborem był Runkeeper. Porzuciłem go ze względu na brak rozwoju i świetną aplikację Endomondo, która działała i wyglądała znacznie lepiej. Ale jak widać programiści nie spali i od niedawna możemy pobrać nową, odświeżoną wersję Runkeepera - 3.0. W recenzji pojawią się zrzuty ekranu w kolejności: Runkeeper 3.0, stary Runkeeper, Endomondo.

Ekran startowy zachował wszystkie swoje funkcje. Nowością jest możliwość włączenia śledzenia na żywo z poziomu aplikacji. Muszę przyznać, że Runkeeper wygląda teraz naprawdę nieźle. W porównaniu do starej wersji jest bardziej nowocześnie i przyjemniej dla oka.

IMG_1222IMG_0049IMG_1064

To samo mogę powiedzieć o mapach. Może i nie są tak fajne jak w Endomondo, ale zdecydowanie jest poprawa w stosunku do poprzednika. Ekran wygląda nowocześniej i został zaopatrzony w nowe mapy. Wszystko jest tutaj w jak najlepszym prządku.

IMG_1223IMG_0051IMG_1071

Niewiele zmieniło się za to w prezentacji statystyk aktywności. Owszem, wygląd został poprawiony zgodnie z nowym standardem, ale przyznam, że spodziewałem się czegoś więcej. Po tym co zaprezentowało Endomondo ekran statystyk wygląda mało atrakcyjnie i nieczytelnie. Szkoda, że go nie poprawiono.

IMG_1224IMG_0052IMG_1067

IMG_1225IMG_0053IMG_1228

Zmieniono również ekran wyświetlający listę poprzednich aktywności. Wygląda dużo ładniej niż w poprzedniej wersji i Endomondo. Może i wyświetla na raz mniej pozycji, ale za to zachęca nas do rozpoczęcia nowej aktywności i pozwala przejść od razu do biegu

IMG_1226IMG_0050IMG_1229

Obie aplikacje są świetne. Nowy, odświeżony Runkeeper to jak dla mnie nowy początek dla tej aplikacji. Poprzednia wersja na tle konkurencji wyglądała nudno i staromodnie i nie miała w starciu z Endomondo żadnych szans. Na moje nieszczęście obie aplikacje posiadają mnóstwo świetnych funkcji jak śledzenie na żywo, planowanie treningów, konkurowanie ze znajomymi i zastanawiam się czy nie przejść ponownie na Runkeepera. To będzie wyjątkowo trudny wybór.

App Store:

Runkeeper - Free
Endomondo - Free
Endomondo Pro - $ 4.99
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023