Wunderlist dla iPhone

11 years ago by Sebastian

- - -

Od jakiegoś czasu mam mocne postanowienie pisać więcej na blogu. Zacząłem więc szukać dobrego programu do planowania zadań, który pomógłby mi choć trochę opanować listę pomysłów na wpisy i narzucone samemu sobie zadania. Wcześniej korzystałem z apple’owskich Przypomnień, ale z uwagi na dość podstawową funkcjonalność przestały mi wystarczać. Próbowałem również przekonać się do Evernote. Niestety, przeszkadzał mi przerost formy nad treścią i nie potrzebowałem aż tak rozbudowanego narzędzia. Z pomocą przyszedł mi program, do którego kiedyś podchodziłem niechętnie. Teraz wgląda na to, że Wunderlist zagości na moim telefonie na dłużej.

Tego typu program musi spełniać kilka kryteriów, żebym mógł go uznać za dobre rozwiązanie. Wunderlist spełnia te wymagania. Tak jak Przypomnienia, posiada wersję na iPhone’a i na Maka, dostępne za darmo.  Wersję dla siebie znajdą również fani AndroidaWindows. Trochę szkoda, że nie ma wersji dla iPada, ale nie korzystam z niego znowu tak często, a zawsze do dyspozycji mam interfejs na stronie. Dane swobodnie synchronizują się między różnymi urządzeniami, co pozwala zapisywać pomysły na wpisy w trasie i później realizować je w domu.

Wunderlist pozwala praktycznie dokładnie na to samo co Przypomnienia, ale robi to znacznie lepiej. Posiada przyjemniejszy interfejs i dużo więcej funkcji niż program Apple. Np. żeby dostać się do list zadań wystarczy przesunąć palcem w prawo na ekranie i nie trzeba celować w małą ikonę. W odróżnieniu od Przypomnień, Wunderlist nie jest tylko listą zadań do wykonania (choć jako taka sprawdzi się świetnie), ale oferuje również możliwość zarządzania mniejszymi projektami oraz pracy w grupie, co może być również bardzo przydatne.

IMG_1244IMG_1245IMG_1246

Zacząłem korzystać z Wunderlist dopiero dzisiaj rano, ale już udało mi się wypełnić listę kilkoma zadaniami. Przypomnienia Apple swoim smutnym i przekombinowanym interfejsem niespecjalnie do tego zachęcały. Jeżeli potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu sobie czasu - zdecydowanie musisz sprawdzić Wunderlist. Podstawą sukcesu jest przecież dobre planowanie.

Comments

The comment section is currently empty.

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023