Nowa funkcja w Waze - numery domów

11 years ago by Sebastian

- -

Bardzo miło jest patrzeć jak program, który daje Ci dużo frajdy i często go używasz się rozwija. Proces ten nie musi być bardzo szybki, jednak ważne jest to, żeby w ogóle coś się działo. Waze idealnie wpisuje się w ten schemat. Mimo, że używam programu od niedawna to już miałem okazję zaobserwować kilka zmian. Nowość, którą zauważyłem dzisiaj uważam za bardzo istotną...

Moim największym zarzutem wobec Waze było to, że mapy nie są zbyt dokładne. Składają się na to dwa czynniki. Po pierwsze - są tworzone przez społeczność. Na początku miałem obawy, czy będą dokładne. Wiadomo, że wszystkich obszarów nikt dokładnie nie narysuje. Sam musiałem nad kilkoma miejscami popracować, ale dzięki temu mapa jest dokładniejsza niż ta od Google. Użytkownicy Waze są dość mocno zaangażowani w tworzenie map i po prostu o nie dbają.

Zarzut drugi odnosił się do warstwy nawigacji. Waze potrafił doprowadzić użytkownika na wybraną ulicę, ale pod wskazany numer domu już nie.

Od dzisiaj można ten stan zmieniać. W edytorze map pojawiła się nowa funkcja - możliwość wprowadzania numeracji domów, czyli coś, co może uczynić z Waze prawdziwą nawigację. Oczywiście zanim funkcja będzie rzeczywiście funkcjonalna cała masa Wazerów musi się trochę napracować nad naniesieniem numerów na mapy.

Bardzo cieszy mnie kierunek, w którym program się rozwija. Do tego korzysta z niego coraz więcej znajomych mi osób. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko jeździć, poprawiać błędy na mapach i rysować drogi, których jeszcze nikt nie odwiedzał. Im więcej nas będzie, tym mapy będą lepsze...
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023