Twój iPhone Cię śledzi

11 years ago by Sebastian

- -

Tytuł trochę przewrotny, bo w sumie do końca nigdy się nie dowiemy, czy iPhone zapisuje, a co ważniejsze, czy udostępnia dane na temat tego gdzie jesteś. Jeśli jednak masz to gdzieś i bardzo tego chcesz, wchodź na App Store i ściągnij za darmo wydaną ponad rok temu przez ProtoGeo aplikację Moves. Wystarczy, że ją włączysz, a reszta dzieje się sama...

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Działa sobie w tle zapisując dane lokalizacji i akcelerometru. Na tej podstawie otrzymasz przerażająco szczegółowe informacje o tym ile zrobiłeś kroków, ile przebiegłeś i gdzie byłeś. Jeśli jesteś fanem fitness i maniakiem liczenia kroków po obiedzie - instaluj. Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego urządzenia, Twój iPhone jest wyposażony w odpowiednie komponenty. Wszystko przedstawione jest w aplikacji w bardzo ładny sposób:

storyline-uk

Aplikacja działa bardzo sprawnie, ale ma jednak dwie wady. Pierwsza to taka, że u mnie w zastraszającym tempie zjada baterię. Może mój telefon po 2,5 roku jest już po prostu zużyty. Twórcy zarzekają się, że z włączonym Moves prądu starczy na około 15% mniej czasu. Wada druga jest bardziej zabawna. Moves to aplikacja nie dla kłamczuchów. Jeśli więc zamierzasz mijać się z prawdą, odnośnie tego gdzie byłeś - w ogóle tego nie instaluj.
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023