Pierwsze owoce współpracy z Facebookiem - nowe funkcje Waze

11 years ago by Sebastian

- - -

Waze to jedna z moich ulubionych aplikacji dla iPhone. Nawigacja społecznościowa, w której to użytkownicy tworzą i poprawiają mapy niemal natychmiast podbiła moje serce. Od jakiegoś czasu twórcy aplikacji rozpoczęli współpracę z Facebookiem, czego pierwsze efekty możemy obserwować już od dzisiaj, wraz z nadejściem Waze w wersji 3.7.

Zmian jest kilka. Są te bardziej oczywiste, jak poprawione powiadomienia, możliwość zablokowania mapy tak, żeby zawsze wskazywała była zorientowana na północ, czy też trzystopniowy przycisk wyciszania powiadomień. Aplikacja została również poprawiona pod względem jakości działania. Najważniejszymi dodatkami są jednak nowe funkcje społecznościowe, które z pewnością okażą się przydatne.

IMG_2256

Pierwszą nowością jest możliwość zameldowania się na Foursquare już z poziomu Waze. Dzięki temu możemy szybko powiadomić znajomych, że już dotarliśmy na miejsce i na nich czekamy. Jest to świetny dodatek, zwłaszcza, że Waze pozwala już ustalić miejsce z Foursquare jako cel nawigacji.

Druga funkcja, która sprawiła, że Waze jest jeszcze przyjemniejsze spodoba się szczególnie osobom często korzystającym z Facebooka. Ulepszenie polega na tym, że w czasie wyboru celu podróży na liście ostatnich wyborów pojawiają się najbliższe wydarzenia z Facebooka, w których chcemy wziąć udział. Dzięki temu nie musimy ręcznie wprowadzać celu dla nawigacji. Waze od razu skieruje nas w odpowiednie miejsce. Do tego mamy możliwość szybkiego podglądu znajomych, którzy również korzystają z Waze i kierują się do tej samej lokalizacji.

IMG_2255

Muszę przyznać, że miałem wątpliwości co do zacieśnienia współpracy między twórcami Waze i Facebookiem. Moje obawy dotyczyły głównie tego jakie będą konsekwencje takiego mariażu. Na chwilę obecną jestem jednak spokojny. Jeżeli wprowadzane nowe udogodnienia będą tak praktyczne jak te z dnia dzisiejszego to mogę oczekiwać, że Waze będzie tylko lepsze. Gorąco polecam!

Nowa wersja Waze dostępna jest na iPhone’a i iPada oraz Androida za darmo. Są również możliwe zapisy na testy wersji beta dla urządzeń z Windows Mobile.

Comments

2013-06-02 14:37:00


Sebastian Samulczyk --- Pojeździłem trochę i stworzyłem testowe wydarzenie. Szybko i sprawnie działa ta nowa funkcja ;-)

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023