Tall Chess - zagraj w szachy na iPhone

11 years ago by Sebastian

- - -

Gier na Maca jest niestety niewiele. Nawet jeśli już znajdę coś dla siebie to po prostu nie mam tyle wolnego czasu, żeby pograć w coś dłużej. XBox leży w domu u rodziców i zbiera kurz, skorzystać z niego udało mi się może raz w ciągu 3 miesięcy. Dlatego wybawieniem są gry na telefon, który zawsze mam przy sobie. Dziś znalazłem kolejną interesującą grę dla iPhone’a.

W wolnej chwili czas umila mi już Letterpress i Where’s My Water, ale na szachy zawsze znajdzie się trochę czasu. Może i nie jestem jakimś wytrawnym strategiem, ale do tej gry zawsze będę mieć jakiś sentyment. A wszystko to dzięki Ojcu, który nauczył mnie jak to wszystko działa i razem stoczyliśmy wiele pojedynków. Dziś już nie mamy niestety tyle czasu.

Na szczęście z pomocą przychodzi gra Tall Chess dla iPhone’a, która pozwala rozegrać partię szachów przez internet na telefonie. Gra integruje się z Game Center. Oznacza to, że grać można ze znajomymi, lub też z losowo wybraną przez system osobą. Jest to ciekawa opcja dla tych, którzy nie mają z kim zagrać.

W App Store szachów jest oczywiście wiele. Tall Chess wyróżnia się wśród nich prostotą, brakiem zbędnych ustawień i bardzo ciekawą, minimalistyczną grafiką.

IMG_0118

Gra wizualnie przypomina wspomnianą wcześniej Letterpress. Dzięki temu, zamiast błądzić w dziesiątkach niepotrzebnych opcji można skupić się na tym co najważniejsze, czyli na grze.

Tall Chess jest dostępny w App Store za darmo, ale pozwala rozgrywać tylko jedną partię na raz. Jeśli chcemy, za 2,69€ możemy odblokować możliwość grania z kilkoma osobami na raz. Ktoś chętny do gry?

Comments

The comment section is currently empty.

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023