iOS 7 i bateria

10 years ago by Sebastian

- - -

Od pojawienia się wersji GM i wydania iOS 7 widzę w Sieci sporo narzekań na czas pracy telefonu na jednym ładowaniu. Sam miałem podobne problemy. Mój iPhone 5 wytrzymywał ledwo pół dnia i już o godzinie 14 musiałem podłączać go do ładowarki. Postanowiłem więc coś z tym zrobić.

Rozwiązaniem moich problemów okazało się jak zwykle przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Nie mam niestety na myśli opcji w telefonie. Trzeba go odtworzyć przez iTunes i NIE przywracać żadnej kopii zapasowej. Wiem, że jest to uciążliwe. Sam musiałem zainstalować i skonfigurować ręcznie około 30 aplikacji.

Dzięki temu oprogramowanie mojego telefonu jest wolne od błędów, które nałapało przechodząc z iOS 6 na iOS 7 beta, jej kolejne wersje i w końcu wydanie oficjalne. Ustawienia systemowe nie witają mnie już więc tym żałosnym widokiem:

IMG_1040

Zamiast tego czasy „W użyciu“ (Usage) i „W gotowości“ (Standby) zaczęły się wreszcie od siebie różnić i dzięki temu wiem, że system działa prawidłowo.

IMG_0002

Jeśli Twój iPhone po aktualizacji działa źle, np. tak jak u mnie wytrzymuje bardzo krótko na baterii - kompletna reinstalacja może dać bardzo dobre efekty. Pamiętaj tylko, żeby nie przywracać kopii zapasowej. Wraz z nią powraca większość błędów i system dalej może działać źle. W końcu ponowna konfiguracja telefonu nie jest aż taka straszna. Mnie zajęła tylko godzinę.

A czy Ty zainstalowałeś już iOS 7? Jak się spisuje u Ciebie? Zapraszam do komentowania.
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023