HUDWAY - ciekawy pomysł na nawigację

10 years ago by Sebastian

- - -

Dzisiaj, zupełnie przypadkiem zajrzałem w miejsce, gdzie na App Store zdarza mi się trafiać bardzo rzadko. Na drugim miejscu w klasyfikacji najlepszych darmowych aplikacji znajdował się tajemniczy program HUDWAY. Oczywiście spodziewałem się jakiegoś kitu, ale i tak musiałem zaspokoić swoją ciekawość. Pomysł okazał się na tyle szalony, że aż zbiegłem do samochodu, żeby go sprawdzić.

HUDWAY to, jak się oczywiście domyślasz, nawigacja samochodowa. Nie jest jednak typowym przedstawicielem tego typu aplikacji.

Spodziewałem się bzdury, a zostałem pozytywnie zaskoczony.

Zamiast pokazywać na ekranie jak masz jechać (co oczywiście też potrafi) ma wyświetlać wskazówki do jazdy na przedniej szybie samochodu.

Bez żadnego dodatkowego sprzętu. Pomyślałem sobie, że większej bzdury w życiu nie słyszałem. To będzie kolejny bezużyteczny program wyświetlający reklamy. Jakie było moje zdziwienie, gdy jednak faktycznie, odbicie ekranu telefonu ułożonego na desce rozdzielczej okazało się na tyle wyraźne, żebym nie miał problemu z odczytaniem informacji. Niestety, zdjęcie nie oddaje w pełni tego co widać na żywo.

photo 1

Już miałem zamiar napisać, że nic mnie ostatnio w świecie aplikacji dla iOS nie zaskoczyło a tutaj taka niespodzianka.

Nie wszystko złoto, co się świeci.

Niestety, program to nowość i ma swoje wady. Są one na tyle duże, że przynajmniej dla mnie eliminują HUDWAY z jakiegokolwiek sensownego zastosowania.

Okazało się bowiem, że widoczne na przedniej szybie wskazówki to jedyny plus programu. Nie chcąc oddalać się za bardzo od miejsca zamieszkania postanowiłem nie skorzystać z wyznaczonej trasy i wtedy HUDWAY pogubił się kompletnie. Pomimo tego, że widziałem dokładnie co pokazuje nawigacja, nie potrafiłem nijak przełożyć tego na rzeczywistość. Jakikolwiek zakręt sprawiał, że program co rusz gubił się i gdybym nie wiedział, gdzie jestem byłoby bardzo słabo.

Pomijając wady programu - sam pomysł jest genialny w swojej prostocie. Szkoda, że nie zadziałało to u mnie tak jak na filmie zamieszczonym poniżej. Byłoby świetnie.

Uwielbiam takie szalone pomysły. Być może w innych warunkach oświetlenia, np. w nocy i gdy faktycznie będę musiał gdzieś pojechać program sprawi się lepiej. Muszę też znaleźć lepsze rozwiązanie montażu telefonu w odpowiedni sposób w samochodzie. Dla mnie to kolejna aplikacja, którą będę z uwagą obserwował.

HUDWAY możesz przetestować samodzielnie. Jest dostępny w App Store za darmo.




Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023