W co grać wspólnie na konsoli

11 years ago by Sebastian

-

Tego typu nagłówek na moim blogu sugeruje, że za chwilę będziesz mógł poczytać o moich pięciu ulubionych tytułach wieloosobowych na konsolę. Nic jednak bardziej mylnego. Wiem w co grać z kolegami. Standardem są FIFA albo jakieś mordobicie. Problemem jest jednak dobór gry dla dziewczyny...

Wreszcie zebrałem się w sobie. Odkurzyliśmy konsolę Xbox 360 i przetransportowaliśmy ją do domu. Partnerem do gry została rzecz jasna moja lepsza połowa, Kasia. Pojawił się jednak inny problem.

Nie ma w co grać...

Wybór gier niestety nie jest prosty. Nie znam, szczerze mówiąc przedstawicielki płci pięknej, która z przyjemnością rozgrywała kolejny mecz piłki nożnej, hokeja, albo toczyła walkę MMA. Dysponuję starusienką FIFA 2011, Need For Speed Shift, Forza Motorsport 3, Pure, Red Dead Redemption, SkyrimLego Batman.

Większość tytułów oczywiście nie nadaje się, bo nie oferują zabawy dla wielu graczy. FIFA odpadła ze względu na oferowaną treść. Moja luba, na początku w ogóle niechętna do grania w cokolwiek w końcu zgodziła się spróbować.

Najbardziej zainteresował Kasię Lego Batman.

Na pierwszy ogień poszedł Lego Batman. Gra ta przyciągnęła uwagę Kasi na zdecydowanie najdłuższy czas.

Idąc więc dalej tropem gier dla dzieci spróbowaliśmy demo Rayman Legends, ale to już nie było to. O trzeciej grze nawet nie wspomnę, bo chyba nawet nie warto.

Dalej w planach jest małe starcie z Need for Speed i Forza Motorsport 3, ale ciężko mi uwierzyć, że będą one na tyle ciekawe, żeby przekonać Kasię do grania razem na konsoli.

Sytuację utrudnia dodatkowo fakt, że nie jestem w temacie na bieżąco i po prostu nie wiem co jest dzisiaj fajne, popularne i modne wśród gier wieloosobowych na Xbox 360.

W co więc grać?

Niestety, odpowiedź nie jest prosta. Kryteria są bardzo skomplikowane i wymagające. Gra nie może być zbyt prosta i głupia. Nie może być również brutalna.

Kryteria są bardzo skomplikowane i wymagające.

Najlepiej jakby była również różnorodna i wciągająca. No i oczywiście dla dwóch osób.

Fajnie oczywiście byłoby mieć Kinecta. Platforma ta daje niesamowite możliwości rozgrywki i na pewno sprawiałaby więcej frajdy niż granie na padzie. Rozwiązanie to jednak nie wchodzi na razie w grę, bo to dodatkowy wydatek rzędu 400zł.

Mam więc do Was pytanie. Gracie w gry na konsoli ze swoimi dziewczynami? A może Wy, dziewczyny lubicie grać? Jeśli tak to będę wdzięczny za jakieś tytuły. Byle niezbyt brutalne. Z góry dziękuję za sugestie!

Comments

The comment section is currently empty.

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023