Zenbox - hosting bez zmartwień

10 years ago by Sebastian

- -

Wczoraj podjąłem wreszcie decyzję, nad którą zastanawiałem się już jakiś czas. Dzisiaj możecie już wchodzić na samulczyk.pl działającej na nowym hostingu. Wybór padł na usługi specjalistów z Zenbox.pl. Czy był to dobry wybór?

To oczywiście okaże się po czasie. W końcu w przypadku hostingu liczy się jego niezawodność i stabilność, a o tym nie jestem w stanie przekonać się w ciągu jednego dnia. Sytuacja była o tyle ciekawa, że w momencie kiedy zakładałem konto miała miejsce jakaś awaria. Spodziewam się, że była to mimo wszystko rzadka sytuacja.

Dobry hosting musi być niezawodny i stabilny

Zdecydowałem jednak, że opinie wielu osób, które już wiedzą co to stan Zen są na tyle dobre, że warto spróbować. Dzięki temu już na samym początku mogłem doświadczyć przyjazności Zenbox dla użytkownika z kilku innych względów.

Nie musiałem specjalnie walczyć z konfiguracją domeny. W pierwszym mailu otrzymanym od hostingu dostałem fajne instrukcje jakie powinny być moje pierwsze kroki. Dzięki temu przepiąłem szybko domenę na nameservery Zenbox i zabrałem się za migrację WordPressa.

Nauczony przykrymi doświadczeniami z poprzednich migracji nastawiałem się na kolejne problemy, a to z bazą, a to z działaniem samego WordPressa. Okazało się jednak, że moim największym zmartwieniem stał się powolny upload plików na serwer wynikający z przepustowości łącza w domu. Cała reszta niezbędnych operacji okazała się banalna.

Dzięki rozbudowanemu i bogatemu w funkcje panelowi zarządzania serwerem uciążliwa migracja bazy danych okazała się wyjątkowo prostą operacją.

Screen Shot 2013-12-05 at 22.34.17

Panel zarządzania serwerem jest świetny

Wystarczyło więc kilka kliknięć, skopiowanie plików i poprawienie konfiguracji CMS. Później pozostało tylko czekać na rozpropagowanie się nowej konfiguracji domeny.

W efekcie migracja do nowego domu była praktycznie nie zauważalna. Takie migracje to ja rozumiem i żałuję, że nie było mi dane poznać takiej jakości wcześniej. Nie trzeba się wcale na niczym znać. A jeśli jesteśmy kompletnie antytechniczni, to podobno ekipa oferuje pomoc w przeniesieniu strony. Miło, prawda?

Na koniec warto sprawdzić dlaczego warto przejść na Zenbox i zapoznać się z dostępną ofertą.

Mi pozostaje tylko mieć nadzieję, że pierwsze wrażenie nie będzie chwilowe. Dobry hosting to taki, o który nie musimy się martwić i nim przejmować. Liczę na to, że ten, który wybrałem spełni moje oczekiwania w stu procentach.
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023