Jak nie przegapić nowego odcinka ulubionego serialu

10 years ago by Sebastian

- - - - - - -

Każdy o czymś czasem zapomina. Jednym zdarza się to częściej a innym mniej. Jeśli należysz do grupy tych pierwszych i przypadkiem jesteś fanem seriali, ten wpis jest skierowany właśnie do Ciebie.

Przy natłoku oglądanych seriali problemem będzie opanowanie dat emisji nowych odcinków. Możesz wiązać supełki na chusteczce, pożerać witaminy albo stosować różne mnemotechniki, ale po co? Pozostań leniwy i zrób użytek z jednej z kilku dedykowanych do tego aplikacji na Twój telefon. Dzięki temu już nigdy nie przegabisz najnowszego epizodu swojej ukochanej brazylijskiej telenoweli.


1. iShows

Jeden z najlepszych programów do śledzenia seriali. To obowiązkowa pozycja, którą powinieneś sprawdzić, nawet jeśli jesteś starym skąpcem i żal Ci 10zł na dobry program.

iShows to najładniejszy program na liście.

Jego działanie jest proste jak budowa cepa. Wyszukujesz swoje ulubione seriale, dodajesz je do listy. Nie musisz martwić się tym, że nikt nie słyszał o tej niszowej produkcji, którą tak podziwiasz. Bazą wyszukiwania jest IMDB. Pastępnie aplikacja robi za Ciebie to, o co powinien zadbać Twój leniwy mózg, czyli sprawdza kiedy ukazał się nowy odcinek i oczywiście daje Ci o tym znać. Wszystko podane jest w bardzo ładnej oprawie graficznej wpisującej się w styl iOS 7.

iShows kupisz w App Store za jedyne €1,79.


2. Televised 2

IMG_0325Już nie taki ładny i nie taki przyjemny jak poprzednik. Robi to, co powinien robić, czyli pozwala wyszukać, dodać do listy i śledzić serial. Obsługuje również powiadomienia, co jest bardzo wygodne. Autorzy udają, że aplikacja jest darmowa. Za darmo pozwala na śledzenie trzech tytułów. Jeśli chcesz więcej - musisz zapłacić. Program jest utrzymany w ciemnych kolorach i wygląda jak iOS 7.

Televised 2 pobierzesz za darmo z App Store, ale żeby wykorzystać jego pełne możliwości musisz zapłacić €1,99.


3. TeeVee 2

Znalazłem ją właśnie dzisiaj i już żałuję, że nie trafiłem na nią wcześniej. Prawdziwa perełka i chyba najładniejsza aplikacja w zestawieniu.

TeeVee 2 to prawdziwa perełka.

Interfejs jest bardzo w stylu iOS 7, ale nie wygląda jak wszystkie inne programy. Podoba mi się przede wszystkim bardzo fajne wykorzystanie przestrzeni na widoku listy obserwowanych tytułów. Taką listę oczywiście tworzysz sobie sam. Program będzie Cię informował o tym ile odcinków przegapiłeś i kiedy będzie następny.

Teevee 2 jest dostępny do pobrania z App Store za jedyne €1,79. Warto!

IMG_0331 IMG_0328 IMG_0329 IMG_0330


4. Next Episode

Program, który robi to co ma robić i nic ponad to. Brakuje to jakichś wizualnych fajerwerków. Interfejs to najprostsza w na świecie lista i zupełnie niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale jeśli lubisz taką nijakość to coś dla Ciebie. Oczywiście zestaw funkcji jest podobny do konkurencji. Możesz utworzyć sobie listę ulubionych i program będzie pilnował kiedy ma miejsce emisja nowego odcinka.

Prosta nijakość może, jeśli tylko zechcesz może być twoja za aż €2,69.


5. TV Show Tracker

Może dziwić Cię dlaczego ten brzydal znalazł się w zestawieniu. Sam zastanawiałem się czy warto. Program po pierwszym uruchomieniu wyświetlił jednak komunikat, że należy śledzić jego rozwój na Twitterze, bo nadchodzi nowa, dopasowana do iOS 7 wersja.

TV Show Tracker jest brzydki, ale nadchodzi nowa wersja.

A przyznać trzeba, że nadzieja na lepszy, ładniejszy interfejs, w połączeniu z istniejącymi funkcjami daje nadzieję na przyszłość. Program pozwala Ci nie tylko utworzyć listę ulubionych seriali, ale również powiadomi Cię o każdym nowym odcinku i skieruje Cię na zakupy do iTunes.

Program jest dziś dostępny w App Store za darmo. Nie potrafię niestety powiedzieć czy nowa wersja będzie aktualizacją do obecnej czy zupełnie nową aplikacją.


Teraz, kiedy już jesteś zaopatrzony w odpowiednie narzędza i masz pewność, że niczego nie przegapisz, możesz wracać do kolejnego odcinka Mody na Sukces. Pamiętaj tylko, że czasem trzeba pójść spać i coś zjeść. Mam nadzieję, że nie potrzebujesz do tego kolejnej aplikacji.

 
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023