Skandal - Mobilet chce pobierać opłaty!

10 years ago by Sebastian

- - -

Mobilet to aplikacja, o której słyszał chyba każdy. Od początku marca wprowadzają abonament na swoje usługi strzelając sobie tym samym w stopę. I nie dlatego, że to zrobili. Po prostu zrobili to w złym kraju.

Szczerze mówiąc to już od dawna dziwiłem się w jaki sposób Mobilet nie nalicza żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z aplikacji. Nigdy nie sądziłem, że nic z tego nie mają, więc najprawdopodobniej dostawali coś od ZTM. Niestety, pewnie nie mogło trwać to zbyt długo i doczekaliśmy się pierwszych kosztów korzystania z usług tej jakże przydatnej aplikacji.

Na Facebooku zaraz zaczęło się oczywiście „polaczkowanie“ typu „żegnaj mobilet“.

Mobilet chce 49 groszy miesięcznie

Nagle aplikacja tak przez wiele osób chwalona stała się wrogiem wszystkich bo jej twórcy chcą za swoje usługi pobierać opłatę. I może zrozumiałbym narzekania, gdyby żądano ode mnie jakichś dziwnych, wziętych z kosmosu kwot. Ale tak nie jest. Mobilet chce 49 groszy miesięcznie.

Dla wielu osób okazało się to być skandalem nie do zniesienia. Przeszkodą, która jest nie do pokonania w kontekście używania aplikacji. Koszt, który jest niewspółmiernie wysoki do tego co aplikacja oferuje. Właśnie usuwają Mobilet ze swoich komórek.

A ja chętnie będę płacił te grosze, bo może dzięki temu aplikacja będzie miała szansę utrzymać się w naszym źle zorganizowanym mieście. Może nie będę skazany na „cudowną“ kartę miejską BZ WBK... tzn. PEKA. Może nie będę znowu musiał stać w kolejce po doładowanie biletu miesięcznego, albo szukać sprawnego biletomatu w promieniu 3km. Może aplikacja wreszcie dostanie nowy, dopasowany do nowoczesnych standardów i przyjemny dla oka interfejs.

Ale nie... W końcu te 49 groszy zrobi różnicę. Wreszcie coś oszczędzisz i będziesz bogaty...
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023