Głodny? Łap za telefon.

11 years ago by Sebastian

- - - - -

Właśnie zgłodniałem... A Ty? Jesteś w kompletnie obcym mieście i czujesz to samo? Nie masz kogo zapytać o godną polecenia restaurację, kawiarnię, bar? A może nie masz dzisiaj pomysłu na obiad? W App Store znajdziesz kilka darmowych aplikacji, które pomogą Ci się odnaleźć i szybko wyszukać miejsce, gdzie można dobrze zjeść albo wypić kawę. Oto krótka lista tych, które miałem okazję sprawdzić. Może i Ty znajdziesz coś dla siebie.

Foursquare - Aplikacja, którą Polak zgwałcił swoim niezrozumieniem, przez co jest u nas używana kompletnie nie tak, jak przewidzieli to jej autorzy. Jednak mimo tego, że wiele osób zaśmieca ją meldowaniem się na przystankach komunikacji miejskiej to da się jeszcze zrobić z niej użytek. Używając funkcji Explore, czyli wyszukiwania miejsc możemy wybrać kategorię Food albo Coffee i znaleźć coś dla siebie. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy korzystają z Foursquare jak należy. Baza jest wyjątkowo bogata zarówno jeśli chodzi o lokale, jak i w ich opisy, czasami jednak brakuje zdjęć. Zamiast meldować się co pięć minut w tramwaju, idź coś zjeść.

Yelp - Ogromna baza wszelakich punktów usługowo-handlowych. Kiedy pojawiły się informacje, że amerykańska firma chce wejść do Polski zrobił się w naszej części Internetu ogromny szał. Po zainstalowaniu aplikacji trochę nie mogłem tego zrozumieć, bo zamiast znanych i dobrych lokali w wynikach wyszukiwania dominowały zabawne skróty jak P.P.H.U. Na szczęście sytuacja się poprawiła i w większości wypadków wskazuje na faktyczne restauracje i kawiarnie, a nie manufakturę kanapkową pani Krysi spod nr 3. Drażnią Cię znajomi meldujący się na płytce chodnikowej pod blokiem? Spróbuj Yelp!

Foodspotting - Na tę aplikację wpadłem zupełnie przypadkiem. Dania i lokale dodają użytkownicy stąd przekrój i rozwarstwienie jest straszne. Od frytek w „restauracji z klaunem“ po wykwintne dania w drogich hotelach. Czasami wygląda to wszystko jakby właściciele niektórych lokali zasypywali bazę swoimi daniami chcąc przyciągnąć klientów do siebie. Na szczęście pojawiają się również miejsca obiektywnie ciekawe i warto spróbować. Uwaga! Bardzo dużo opisów dań i lokali ze zdjęciami, ale za to aplikacja w języku angielskim. Ale to chyba w dzisiejszych czasach żaden problem, nie?

Wyjadacze - W moim zestawieniu to jedyna polska produkcja więc celowo zostawiłem na deser. Całkiem znany już serwis dla łasuchów, wyjadacze.pl w końcu dorobił się aplikacji dla telefonów Apple. Teraz i Ty możesz poszukać dobrego jedzenia w całkiem sporej bazie z dużą ilością zdjęć lub sam pochwalić się tym co właśnie zjadłeś w ulubionej restauracji, kawiarni. Można szukać lokali lub dań w pobliżu co w zupełności wystarcza.

Oto one. Tylko cztery i aż cztery. Bazy na tyle bogate, że wystarczy na pomysłów na bardzo długo. Zawsze możesz spróbować poszukać czegoś używając map Apple, ale nie ma co ryzykować. Możesz się zgubić i umrzeć z głodu w jakimś wąwozie w Czarnogórze. A tego by nikt nie chciał...

Comments

The comment section is currently empty.

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023