Powiedz „nie!“ wiadomościom SMS i zastąp je lepszym rozwiązaniem.

11 years ago by Sebastian

- - - -

Korzystasz jeszcze z usługi sms? To chyba najpopularniejsza w tej chwili forma komunikacji. Ja jednak praktycznie przestałem i Ty również masz taką możliwość. Ograniczenie do 160 znaków, a przy użyciu naszych znaków diakrytycznych, do 70, krótkie wiadomości tekstowe wydają się wręcz śmieszne. Tę archaiczną już usługę można spokojnie zastąpić szeregiem aplikacji, które o wiele bardziej rozwijają pomysł na krótkie wiadomości tekstowe i nie tylko. Wystarczy, że masz jakiś sensowny abonament z internetem. Oto kilka programów, które sprawiają, że porzucisz usługę operatora na rzecz innych, ciekawszych rozwiązań.

Whatsapp - Moja ulubiona aplikacja. Pozwala na wszystko to co SMS, MMS i dokłada od siebie. Nie musisz dopytywać znajomych czy też używają, bo po zainstalowaniu sama wyszuka, kto wśród Twoich kontaktów też jej używa i stworzy taką listę. U mnie znalazł około 60 osób, więc nie mam na co narzekać.  Whatsapp używa powiadomień push, wiadomości dostajesz więc natychmiast. Można wysyłać również obrazki oraz własną lokalizację. Duży plus za dostępność praktycznie na wszystkie telefony - iPhone, Android, Blackberry, Nokie z Symbianem.

Viber - Usługa bardzo podobna do Whatsapp, z tym że jeszcze bardziej rozwinięta. Program oprócz wysyłania wiadomości posiada również funkcję dzwonienia do innych osób go posiadających. Co prawda pakiet danych będzie się wtedy szybko zużywał, ale omijamy opłaty za połączenia. Warto sprawdzić, może okazać się, że wielu Twoich znajomych już Viber używa. Dostępność podobna jak w przypadku Whatsapp - jest dosłownie wszędzie.

Facebook Messenger - Konto na Facebooku ma prawie każdy. Można więc przyjąć, że czat oferowany przez Zuckerberga, mimo, że technicznie to Jabber, należy już do kategorii komunikatorów, które mogą konkurować z smsami. Tym bardziej, że porozmawiać możemy chyba na każdym dostępnym telefonie. Jeżeli Twój nie ma takiej możliwości - wyrzuć go do kosza bo do niczego się nie nadaje. Usługa tak popularna i szeroko dostępna, że jest realnym zagrożeniem dla smsów.

Zapewne tego typu aplikacji jest więcej, natomiast te, które opisałem miałem okazję przetestować wiele razy i mogę spokojnie powiedzieć, że spełniają swoje zadanie. Są łatwe w użyciu i po prostu działają. No i co bardzo ważne, coraz więcej osób ich używa.
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023