iPhone: 5 programów do biegania, które warto sprawdzić

11 years ago by Sebastian

- - - - - - -

Sport to zdrowie. Nie musisz od razu bić rekordów jak profesjonalni sportowcy. Jeśli chcesz zacząć się ruszać, nie masz z kim, a chciałbyś się jakoś zmotywować, mam dla Ciebie listę aplikacji, które Ci w tym pomogą.

Stwórz swój plan treningowy, włącz GPS w swoim iPhonie i ruszaj się regularnie. Oto lista pięciu aplikacji dla biegaczy, które zapiszą Twoją trasę przy użyciu wbudowanego w telefon modułu GPS. Pozwolą Ci one konkurować z kolegami i ze samym sobą oraz chwalić się (niektórzy mówią, że spamować:-) swoimi osiągnięciami na Facebooku.


Endomondo Pro

To aktualnie mój ulubiony program. Przesiadłem się na niego ze względu na ilość osób z mojego otoczenia, które go używały i piękny, minimalistyczny interfejs. Aplikacja zapisze  trasę, którą przebiegłeś, przejechałeś na rowerze, snowboardzie czy nawet przepłynąłeś. Lista dostępnych aktywności jest długa jak stąd do Australii i każdy znajdzie coś dla siebie. Za aplikacją stoi potężny, pełen użytkowników portal społecznościowy, który pozwoli na wirtualną rywalizację z kolegami i koleżankami. Dostępna jest również wersja darmowa, która spokojnie wystarczy do zwykłego treningu. Istnieje możliwość wykupienia abonamentu na dostęp do szczegółowych statystyk.

Do pobrania z App Store za 4,49€.


Runkeeper

Moja druga ulubiona aplikacja, której używałem przed Endomondo i oferuje praktycznie taką samą funkcjonalność. Duży wybór rodzajów aktywności i społeczność. Da się również planować treningi, po wykupieniu abonamentu mamy dostęp do bardzo szczegółowych statystyk. Ostatnio aplikacja przeszła duże zmiany i bardzo poprawiono archaiczny interfejs, przez który przesiadłem się na Endomondo. Z tego powodu zastanawiam też się czy do niej nie wrócić.

Do pobrania z App Store za darmo.


Nike+ Running

Rewelacyjny program od producenta sprzętu sportowego. Kiedyś trzeba było mieć specjalny czujnik do specjalnego buta i przystawkę do telefonu, ale w końcu Nike poszło po rozum do głowy i wykorzystano GPS. Niestety, aplikacja przeznaczona tylko dla biegaczy. Jeśli wolisz jeździć na rowerze, rolkach albo wiosłować - odpuść. Za to dostaje duży plus za piękny interfejs i gigantyczną, chyba największą społeczność internetową.

Do pobrania za darmo z App Store.


Sport Tracker

Kolejny darmowy program dla uprawiających wszystkie dyscypliny świata. Trochę mniej popularny w Polsce, ale za to z bardzo ładnym interfejsem. Sport Tracker, tak jak Endomondo i Runkeeper oferuje dostęp do portalu, na którym można obejrzeć swoje statystyki i współzawodniczyć ze znajomymi. Niestety, nie miałem jak tego sprawdzić bo nie znam kogoś kto by tej aplikacji używał. Niemniej jednak, jeśli zaczynasz zabawę ze sportem, warto ją sprawdzić.

Do pobrania za darmo z App Store.


Runtastic Pro

Wygląd może i nie powala, ale aplikacja spełnia swoją rolę. Tak jak u poprzedników - statystyki możemy podejrzeć i porównać z innymi użytkownikami na stronie. Podobnie jak w przypadku Sport Trackera, jeśli nikt z Twoich znajomych nie używa Endomondo albo Runkeepera, a dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, warto się zainteresować.

Do pobrania z App Store za 4,49€. Dostępna jest również wersja darmowa.


Jak tylko zrobi się ładna pogoda, łap za telefon i słuchawki i rusz do parku. Dzięki temu poprawisz swoje samopoczucie i sprawność fizyczną. Twoja głowa będzie lepiej pracować i nikt nie powie, że jesteś kompletnym gamoniem. Nie siedź więc w domu. Podobno w zdrowym ciele (do pierwszej kontuzji;-), zdrowy duch!
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023