Jaki uchwyt rowerowy dla telefonu?

9 years ago by Sebastian

- -

Kto nie zna takich aplikacji jak Endomondo, Runkeeper czy Moves. Ja używam tej ostatniej, żeby zapisywać wszystkie moje jazdy na rowerze. Czasami jednak nie znam trasy, którą jadę i wtedy dobrze byłoby móc szybko skorzystać ze smartphone’a, żeby zorientować się gdzie jechać.

Niestety, telefon trzymam zazwyczaj w kieszeni spodni, albo na plecach w koszulce kolarskiej. Wyciąganie telefonu w czasie jazdy jest oczywiście niewygodne i niebezpieczne więc postanowiłem coś z tym zrobić.

Po żmudnych poszukiwaniach na polu walki zostały dwa uchwyty rowerowe, które w miarę będą spełniały moje oczekiwania, czyli głównie dobre zabezpieczenie telefonu przed upadkiem.

Dobre zabezpieczenie telefonu przed upadkiem to podstawa!

Pierwszy, polecany przez znajomego to Quad Lock australijskiej firmy Annex Products. Jest bardzo wymyślny i skomplikowany, ale jednocześnie można do niego dokupić wiele akcesoriów, nie tylko związanych z rowerem. Drugie, o wiele prostsze rozwiązanie to Finn, czyli kawałek silikonu rodem z Austrii, który odpowiedni zamontowany na kierownicy pozwala zaczepić telefon praktycznie dowolnego rozmiaru.

Po krótkich rozważaniach zdecydowałem się na Finn. Na moją decyzję miała wpływ głównie cena (50zł).

Urządzenie“ to, nie oferuje jednak praktycznie nic poza pewnym zamocowaniem telefonu. Quad Lock pozwala na większą dowolność jeśli chodzi o umiejscowienie i w zestawie zawiera etui wodoochornne. Niestety, na razie musiałem odpuścić, bo akurat nie mogę sobie pozwolić na to, żeby wydać dla zabawy około 250zł.

Finn został przeze mnie zamówiony w niedzielę i teraz pozostaje mi tylko czekać na przesyłkę. Mam nadzieję, że trafi do mnie do piątku i spisze się tak jak na filmie, bo w sobotę przyda się doskonale na rowerowy wypad poza miasto. Na Quad Lock może kiedyś przyjdzie czas.

Masz swój sprawdzony patent na zamontowanie telefonu na rowerze? Znasz jakiś solidny uchwyt, o którym nie słyszałem? Daj mi znać!
Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023