iPhone: 12 programów, bez których nie mogę się obejść

11 years ago by Sebastian

- - - - - - - - - - - - -

Są takie aplikacje dla iPhone’a, które uważam za niezbędne i z powodu ich braku na telefonie czuję się nieswojo. Każda z nich jest w jakiś sposób użyteczna i podejrzewam, że niektóre i u Was okazałyby się strzałem w dziesiątkę. Przestawiam Wam 12 (ostatnia pozycja nieco naciągana) aplikacji, które warto, a nawet trzeba mieć na swoim iPhonie.

Endomondo Pro - Zimą przemieszczam się samochodem, ale jak tylko pogoda pozwala przesiadam się na rower. Jeśli uprawiasz albo chciałbyś uprawiać dużo sportu i szukasz motywacji, Endomondo jest programem dla Ciebie. Zapisuj każdą swoją aktywność - rower, bieganie i współzawodnicz ze swoimi znajomymi.

Facebook - Nikomu chyba nie trzeba wyjaśniać tego jaką rolę w obecnych czasach odgrywa Facebook. Dla mnie to świetna platforma, żeby zorganizować się ze znajomymi i skontaktować się z osobami, z którymi nie da się porozmawiać na co dzień. Z Facebooka na komórce korzysta już chyba każdy.

GuitarToolkit - Chcesz zacząć grać na gitarze, lub dopiero co zacząłeś się uczyć? Gitarę co jakiś czas trzeba dostroić. Czy to elektryk, czy akustyczna z tym programem nigdy nie potrzebuję stroika. Wbudowany w telefon mikrofon wyłapie dźwięk i z dużą precyzją pomoże Ci dostroić gitarę.

JakDojadę - Jeżeli korzystasz z komunikacji miejskiej, program niezbędny. Aktualne rozkłady i wyszukiwanie tras przejazdów w 13 największych miastach w Polsce bardzo ułatwiają życie. Zwłaszcza, jeśli jesteś w obcym mieście.

Navigon - Żadna inna nawigacja na telefon, może poza Tom Tom (sorry, Navigon był w promocji) i Nokia Drive (nie ma na iPhone’a) nie mogą się z nim równać. Dobre, aktualne mapy całej Europy i bezbłędne wyznaczanie tras sprawia, że dojadę wszędzie. Gardzę Google Maps i mapami Apple, które już w czasie testów wpuszczały mnie w maliny.

Reeder - Google Reader to najlepszy agregator wiadomości na świecie, a Reeder to najlepszy do niego czytnik. Jeśli jeszcze używasz RSS - musisz sprawdzić Reeder. Zakładając, że jeszcze go nie znasz.

Sparrow - Używam od niedawna, ale już bardzo sobie cenię. Wiele osób, w tym na początku ja, narzekało na brak pusha. Teraz jestem zadowolony z tego, że mój telefon nie bombarduje mnie powiadomieniami o nowej poczcie. W Mailu też mogłem tak ustawić? Tak, ale wtedy Sparrow jest o wiele wygodniejszy.

Sync Mobile - Mobilny bank. Możesz sprawdzić stan konta albo zrobić przelew. Aplikacja, która już nie raz ocaliła mi tyłek, bo zapomniałem przelać pieniędzy na swoje główne konto. Nieważne, w jakim banku masz konto. Jeśli jest aplikacja na Twój telefon - musisz ją mieć.

Twitter - W Polsce popularny raczej wśród internetowych wyjadaczy, a szkoda. Jeżeli będziemy śledzić odpowiednie osoby, Twitter zapewni nam szybkie źródło ciekawych informacji. Pozycja obowiązkowa.

Whatsapp - Przez tę aplikację coraz rzadziej korzystam z usługi sms. Whatsapp przeszuka Twoją listę kontaktów, porówna ją z bazą użytkowników i nagle okaże się, że lwia część Twoich znajomych już z tego rozwiązania korzysta. W mgnieniu oka i Ty i Twoi znajomi przestaniecie korzystać z smsów. Dostępna na chyba wszystkie platformy.

Wunderlist - Bardzo dobry program do tworzenia list zadań i zarządzania projektami. Pomoże Ci się zorganizować, zaplanować sobie pracę i wykonać zadania na czas albo stworzyć listę zakupów. Dużo lepszy niż wbudowane Przypomnienia.

Muzyka - Trochę nietypowo, bo to program wbudowany w system. Natomiast opcjonalnym dodatkiem jest iTunes Match, które pozwala streamować całą kolekcję muzyki jaką posiadacie w chmurze. Nie wyobrażam sobie powrotu do normalnej synchronizacji przez kabel.

Oto moja lista. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś co zainstalować na swoim nowym iPhonie - Twój problem został właśnie rozwiązany.

Comments

The comment section is currently empty.

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023