Bez komentarza

10 years ago by Sebastian

- - - - -

Dzisiaj z nudów znowu zabrałem się za modyfikację bloga i doszedłem do wniosku, że czas zrezygnować z systemu komentarzy, bo i tak nikt go nie używał. Prawdziwe dyskusje toczą się zupełnie gdzieś indziej.

Dawno temu spędziłem niewspółmiernie dużo czasu na to, jakiego systemu komentarzy używać. Miotałem się pomiędzy Disqus, Facebook, Google Plus i wbudowaną w WordPress funkcją i swego czasu zrobiłem nawet na ten temat ankietę.

Teraz postanowiłem eksperymentalnie odebrać Wam możliwość komentowania wpisów bezpośrednio pod tekstem. Powodów jest kilka.

Po pierwsze - prawie nikt tego nie robił. Nie wiem dlaczego. Może teksty są nudne, może przez to, że trzeba się zalogować, żeby coś skomentować.

Uwaga! Wyłączam komentarze!

Po drugie - jeśli już jakiś komentarz się pojawił to zwykle był bez sensu i niewiele wnosił.

Kolejną sprawą jest to, że jeśli już pod wpisem wywiązywała się jakaś dyskusja, to nigdy nie działo się to bezpośrednio na blogu. Disqus, mimo, że rozsyła powiadomienia to są one bardzo dyskretne i nie zachęcają do interakcji. Najlepsze dyskusje powstają tam, gdzie ludzie przesiadują najczęściej.

Dlatego zapraszam Was tam, gdzie i tak już byliście, czyli na Facebooka, Twittera albo na żywo, gdzie możemy porozmawiać, przedstawić swoje poglądy i opinie, albo dać sobie po razie. A w związku z tym, że zacząłem zwracać coraz większą uwagę co się u nas w Poznaniu dzieje, może być ciekawie!

Masz coś do powiedzenia na ten temat? Zapraszam do dyskusji!

Comments

The comment section is currently empty.

Share your thoughts...

Your email address will not be published. Required fields are marked *Designed by accident by Sebastian Samulczyk © 2023